Ana Sayfa Diğer Haberler Tesla, 2 milyondan fazla aracını otopilot sorunu nedeniyle geri çağırıyor

Tesla, 2 milyondan fazla aracını otopilot sorunu nedeniyle geri çağırıyor

Yazar Tekno Haber HD
0 Yorum 80 Görüntüleme

ABD Ulusal Kara Yolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla otomobillerde, otopilot devreye girdiğinde sürücüyü yola yeterince dikkat etmesini sağlamadığı için risk oluştuğunu belirtti.

ABD Ulusal Kara Yolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) iki yıllık incelemenin sonunda, Tesla otomobillerde otopilot devreye girdiğinde sürücünün aracın çalışmasıyla ilgili sorumluluğu sürdürmediği ve müdahale etmeye hazır olmadığı veya iptal edilip edilmediğini anlayamadığı durumlarda çarpışma riskinin artabileceğini belirtti.

Sürücü dikkati için daha fazla uyarı yapılacak

NHTSA açıklamasında, “Çözüm için, otopilot devreye girdiğinde, sürücünün ellerini direksiyon simidinde tutmak ve yola dikkat etmek de dahil olmak üzere sürekli sürüş sorumluluğuna uymaya daha fazla teşvik etmek için, etkilenen araçlarda halihazırda mevcut olanlara ek kontroller ve uyarılar içermelidir” ifadesinde bulundu.

Bu sorunun giderilmesi için otopilot’ta yazılım güncellemesinin gerekli olduğu belirtilen açıklamada, Tesla’nın 2015’in sonlarında otopilot’u etkinleştirmesinden bu yana üretilen yaklaşık 2,03 milyon Model X, S, 3 ve Y araçlarına güncellemeyi yapacağı aktarıldı. Güncellemeler kablosuz olarak uzaktan araçlara ücretsiz olarak sunulacak.

Devamı

Önerilen Haberler

Yorum Yap

TeknoHaberHD Teknoloji Haberlerini En Hızlı Ve Doğru Şekilde Ulaşabileceğin Tek Adrestir

teknohaberhdinfo@gmail.com

+90 543 687 39 88

Tekno Haber HD Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti.  |   By: TeknoHaberHD  | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Sözleşmesi 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul Et Daha Fazla Oku