Ana Sayfa Diğer Haberler Tecno yine iddialı: Sıvı lens periskop ve değişken diyafram

Tecno yine iddialı: Sıvı lens periskop ve değişken diyafram

Yazar Tekno Haber HD
0 Yorum 101 Görüntüleme

Tecno yine iddialı: Sıvı lens periskop ve değişken diyafram

Her yıl düzenli olarak yeni bir teknoloji tanıtan Tecno markası bu kez ses getirecek bir duyuru yaptı. Sıvı lens periskop ve değişken diyafram sektörde örnek olacak.

Tecno
Her yıl düzenlediği Future Lens etkinliğinde yenilikçi fotoğraf teknolojilerini tanıtan Tecno markası bu yıl da iddialı. Şahin gözü telefoto lens, evrensel ten tonu gibi teknolojilerin ardından bu kez 2 farklı teknoloji gündemde.

Sıvı lens periskop ve değişken diyafram

Tecno tarafından tanıtılan ilk teknoloji değişken diyafram aralığı. W şekilli ayarlanabilir diyafram aralığı tanımı yapılan bu yeni teknoloji mürekkepbalığından ilham almış. Yoğun ışıkların olduğu ortamlarda parlamayı en aza indirmeyi amaçlıyor.

Diğer teknoloji ise sektörün ilk sıvı telefoto makro lensi. Tecno sektörde mevcut olan sıvı lens teknolojisini periskop yapısına entegre ederek yenilik getirmiş. Firma voltaj kullanarak lens eğimini ayarlıyor ve 5cm makro odaklanma elde ediliyor. Firma gerçek makro fotoğrafçılığa yaklaştıklarını belirtiyor.

Tecno iki önemli teknolojisini tanıttı

Evrensel ten tonu ve bu iki yeni teknoloji CES 2024 fuarında sergilenecek. Firmanın şimdilik Tecno Phantom X serisinde bu teknolojilere yer vereceği tahmin ediliyor. Daha sonra ise alt seviye modellere de sunulabilir.


Macro Lens

Devamı

Önerilen Haberler

Yorum Yap

TeknoHaberHD Teknoloji Haberlerini En Hızlı Ve Doğru Şekilde Ulaşabileceğin Tek Adrestir

teknohaberhdinfo@gmail.com

+90 543 687 39 88

Tekno Haber HD Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti.  |   By: TeknoHaberHD  | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Sözleşmesi 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul Et Daha Fazla Oku