Ana Sayfa Diğer Haberler iFixit Samsung ile kurduğu tamir ortaklığını bitirdi

iFixit Samsung ile kurduğu tamir ortaklığını bitirdi

Yazar Tekno Haber HD
0 Yorum 43 Görüntüleme

Apple, kendin tamir et

iFixit ve Samsung Ortaklığı Sona Erdi

ABD merkezli tamir ekipmanları ve raporlarıyla tanınan iFixit, Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung ile iki yıl önce kurduğu tamir ortaklığını resmi olarak bitirme kararı aldı. iFixit CEO’su, bu kararın arkasında Samsung’un onarım sürecine yeterince önem vermemesi ve iFixit’in misyonuyla uyumlu bir yaklaşım sergilememesinin yattığını belirtti. CEO, “Samsung’un onarılabilirlik yaklaşımı bizim misyonumuzla uyumlu değil.” ifadesini kullandı.

Ortaklığın Bitme Sebepleri

iFixit, Samsung’un onarım/tamir sürecini geniş çaplı olarak benimseme konusunda ciddi olmadığını düşündüğü için bu ortaklığı sona erdirme kararı aldı. İki yıl süren ortaklık boyunca iFixit, Samsung’un onarıma daha fazla ağırlık vermesini istemiş ancak bu konuda bir heves görememiştir. Bu yüzden iFixit, Samsung ile olan ortaklığını bitirirken, Samsung cihazları için parça ve onarım kitleri satmaya devam edeceğini de açıkladı.

Avrupa Birliği’nin Yeni Onarım Kararları

Bu gelişmelerin öncesinde, Avrupa Birliği elektronik ürünlerin tamiri konusunda yeni kararlar almıştı. Halihazırda, Avrupa Birliği, şirketlerin satışa sundukları ürünler için iki yıllık garanti sunmasını zorunlu kılıyor. Şimdi ise, henüz devreye alınmamış olsa da, yeni kurallar masada bulunuyor. Bu kurallar onaylanırsa, garanti süresi sona erdikten sonra bile şirketlerin akıllı telefon, televizyon, çamaşır makinesi gibi ürünler için onarım hizmeti sunmaları zorunlu olacak.

iFixit’in Misyonu ve Gelecek Planları

iFixit, misyonu gereği kullanıcıların kendi cihazlarını onarabilmelerine olanak tanımak için çalışmaktadır. Samsung ile olan ortaklığın sona erdirilmesi bu misyonun bir parçası olarak değerlendirilebilir. iFixit, kullanıcıların kendi cihazlarını daha kolay ve etkili bir şekilde onarabilmeleri için çalışmaya devam edecektir.

Sonuç

iFixit ve Samsung arasındaki iki yıllık tamir ortaklığının sona ermesi, teknoloji dünyasında önemli bir gelişme olarak kaydedildi. iFixit’in bu kararı, Samsung’un onarım sürecine olan yaklaşımıyla doğrudan ilişkilidir. Avrupa Birliği’nin yeni onarım kuralları ise, kullanıcıların cihazlarını daha uzun süre kullanabilmelerini ve onarım süreçlerinin daha erişilebilir olmasını amaçlamaktadır.

Devamı

Önerilen Haberler

Yorum Yap

TeknoHaberHD Teknoloji Haberlerini En Hızlı Ve Doğru Şekilde Ulaşabileceğin Tek Adrestir

teknohaberhdinfo@gmail.com

+90 543 687 39 88

Tekno Haber HD Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti.  |   By: TeknoHaberHD  | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Sözleşmesi 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul Et Daha Fazla Oku