Ana Sayfa Diğer Haberler Helldivers 2’nin satışları bir milyonu aştı

Helldivers 2’nin satışları bir milyonu aştı

Yazar Tekno Haber HD
0 Yorum 80 Görüntüleme

Helldivers 2’nin satışları bir milyonu aştı

2015’te satışa çıkan Helldivers’ın devam oyunu kısa sürede yüksek satış sayılarına ulaştı. Arrowhead Game Studios’un CEO’su yapımın satış sayısı hakkında konuştu.

Helldivers II
Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından dağıtılan Helldivers 2, çıkışından yalnızca birkaç gün geçmesine rağmen dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Üçüncü şahıs nişancı tarzındaki çevrimiçi yapım, 8 yıllık geliştirilme sürecinin ardından 8 Şubat 2024’te yayınlanmıştı. Görünüşe göre Arrowhead’in 8 yıllık emeği, oyunu oldukça başarılı bir yapım haline getirecek.

Helldivers 2’nin satışları beklenenden yüksek

Helldivers 2, Sony’nin çevrimiçi oyunlara yaptığı agresif yatırımların karşılığı olarak karşımıza çıkıyor. Sürekli hizmet olarak sunulan oyunlar, son yıllarda ciddi eleştirilere maruz kalsa da Helldivers 2, bu pazarda kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2016 yılından beri geliştirilen yapım, ilk oyunun aksine üçüncü şahıs nişancı oynayışı sunuyor ve daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Görünüşe göre Arrowhead’in uzun süren çalışması ve Sony’nin yüksek yatırımları, oyunu başarılı bir yapım haline getirmiş.

Helldivers 2 yüksek satış sayılarına ulaşmayı başardı

Arrowhead Game Studios’un CEO’su Johan Pilestedt, yapımın satışlarının bir milyonu geçtiğini duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda popülerleşen Palworld ise yaklaşık 12 milyon satış gerçekleştirdi. Satış raporlarının yanı sıra Helldivers 2, Steam’de yüksek aktif oyuncu sayıları ile de dikkat çekiyor. Yapım, çıkışının ilk haftasında maksimum aktif oyuncu sayısı tarafında God of War’u geçmeyi başardı. Sony’nin servis halinde sunulan oyunlar projesi ciddi problemlere takılsa da Helldivers 2, bu sektörün tutkuyla ve dikkatle geliştirilmiş yapımlara ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Helldivers 2, Playstation 5 vePC platformları için satışa sunulmuş durumda.

Devamı

Önerilen Haberler

Yorum Yap

TeknoHaberHD Teknoloji Haberlerini En Hızlı Ve Doğru Şekilde Ulaşabileceğin Tek Adrestir

teknohaberhdinfo@gmail.com

+90 543 687 39 88

Tekno Haber HD Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti.  |   By: TeknoHaberHD  | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Sözleşmesi 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul Et Daha Fazla Oku