Ana Sayfa Diğer Haberler ChatGPT tembelleşmeye başladı: İstekleri reddediyor

ChatGPT tembelleşmeye başladı: İstekleri reddediyor

Yazar Tekno Haber HD
0 Yorum 115 Görüntüleme

ChatGPT tembelleşmeye başladı: İstekleri reddediyor

ChatGPT sohbet robotu tembellik sorunuyla gündemde. Ücretli GPT-4 aboneleri, sohbet robotunun kendisine verilen görevleri “bunu kendin yapabilirsin” diyerek reddettiğini söylüyor.

ChatGPT tembelleşmeye başladı: İstekleri reddediyor

Ücretli GPT-4 aboneleri, sohbet robotunun tembelliği hakkında şikayette bulunmaya başladı. Kullanıcılar zaman zaman sohbet robotunun kendisine verilen görevleri yerine getirmeyi reddettiğini söylüyorlar. OpenAI, artan bildirimlerin ardından bir açıklama yapma gereği duydu.

Sorun sinir ağının dördüncü versiyonunda ortaya çıktı. GPT-3’te bu konuda herhangi bir sıkıntı yok. GPT-4 bazı durumlarda kullanıcılara “bunu kendin yapabilirsin” şeklinde bir yanıt veriyor. Örneğin bir kod parçası talep edildiğinde bazı kısımları kullanıcının tamamlamasını istiyor.

Maliyetleri azaltmak için kasıtlı mı yapıldı?

Geliştirici firma ise tembellik işlevini bilinçli bir şekilde programlamadığını söylüyor. Ancak yapılan açıklamaya rağmen bu konuda bazı spekülasyonlar var. OpenAI’nin yüksek operasyonel maliyetleri azaltmak için bu yönde bir değişiklik yapmış olabileceği konuşuluyor.

Şirket kullanıcılardan gelen bir dizi şikayet üzerine bu durumu düzeltme sözü verdi. Geliştiricilere göre yaşanan sıkıntı yapay zeka modelinin uzun bir süredir güncellenmemiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. En son güncelleme 11 Kasım’da yayınlanmıştı.

Devamı

Önerilen Haberler

Yorum Yap

TeknoHaberHD Teknoloji Haberlerini En Hızlı Ve Doğru Şekilde Ulaşabileceğin Tek Adrestir

teknohaberhdinfo@gmail.com

+90 543 687 39 88

Tekno Haber HD Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti.  |   By: TeknoHaberHD  | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Sözleşmesi 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul Et Daha Fazla Oku